Sote tunazile siku ambazo we don’t feel like dressing up, au labda una enda sehemu na hujui what to wear, well take this tip from Tanzania stylist & designer Rio Paul you just need that statement coat to elevate your look, from basic to bomb.

Jina tu la hii jacket/blazer/coat linajieleza, ni coat ambayo ina make statement kwa chochote ambacho umevaa iwe formal dress, simple outfit kama jeans au t-shirt ukiongezea na statement coat ina completely transforms your outfit.

this Balmain blazer gave this basic outfit a life.

huitaji kununua expensive statement coat unaweza kununua la bei rahisi lakini ile ambayo utaona inabeba muonekano wako, kama hii ambayo Rio amevaa hapo chini, the colors made it a statement na imefanya this all black outfit stands out.

Well afromates did you get the point? let us know how you elevate your looks.

3 Times Stylist Rio Paul Proved To Us You Only Need A Statement Coat

Comments

comments


Post navigation


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com