Sote tunapenda kujifunza kutoka kwa watu mbali mbali, ikiwepo wale ambao tuna fanana interest, Lehautestyle ni moja kati ya blog ambazo tunazitembelea mara kwa mara ana penda fashion, ana toa tips, anapenda vyakula, life style na vingine vingi bila kusahau fashion sense ni fire, kwa kuona hilo tukaona tufanye interview na mwenye blog kujua mawili matatu kutoka kwake ambayo sisi na ninyi tutajifunza

AfroswaggaFashion inamaanisha nini kwako ?

Lehautestyle -Fashion means freedom to express my personality through my style.

Afroswagga- una signature style kama ndio unaikuza vipi?
Lehautestyle – I don’t think i have one but most of the time especially since last year ,i am always wearing big belts , high waisted pants or my absolute favourite bathrobe-like long coats

 

Afroswagga – a style tip ambayo you live by (unaitumia mara nyingi)

Lehautestyle – I think one style tip that i can say i live by is if you want to make your outfit feel ten times better , feel more confident is to put on a pair of good high heels , they have a way of making a basic outfit look super stylish

Afroswagga – Tutajie pieces tatu ambazo unahisi kila mwanamke ana paswa kuwa nazo katika kabati lake

Lehautestyle -A good pair of jeans
Button – down shirt ( white , black or with stripes)
A lightweight black blazer

Afroswagga-Kama ungepewa nafasi ya kuchagua kabati la mtu yoyote maarufu ungechagua kuchukua kabati la nani?

Lehautestyle -Easily, Christine Centenera.

Afroswagga -vipodozi vitatu ambavyo huwezi kuishi bila hivyo?

Lehautestyle -I rarely use or have makeup so i will say three things that i think one should have , Lipstick , Foundation and brow kit.

Afroswagga – Tutajie fashion trend ambayo huwezi kuijaribu hata siku moja
Lehautestyle -If you notice my personal style you’ll know try out different trends and since fashion keeps changing and my personal style keeps growing , i can not say for sure what trend i won’t try , maybe shorts and leggings ( i hate it that pair put together )

Afroswagga- kama tukichungulia kwenye handbag yako tutakuta nini?
Lehautestyle -I have alot in my bag but five things you will find in my bag mostly is, a black pen , notebook , perfume, wet wipes and wallet

Afroswagga – accounts zako pendwa ulizo zifollow Instagram/Snapchat
Lehautestyle -I am not big on snapchat so i will mention my top 5 accounts on instagram at the moment ; Chrisellelim , thinkpoppy , serrabellum , africanbloggers_ , the.wing,

Afroswagga- una kila kitu kuhusu fashion, fashion blogger, stylist, creative director nini ushauri wako kwa wasanii wetu kuhusu fashion?
Lehautestyle –  I think it should be working more with creatives from the fashion industry i.e stylists , and not the same ones all the time. They should also try to dress according to the occasion

Asante Lehautestyle kwa ushirikiano wako na ni matuaini yetu wasomaji wa afroswagga watakuwa wamejifunza vingi, click Lehautestyle kuingia katika blog yake.

Best Fashion Tips Kutoka Kwa Stylist & Fashion Blogger Lehautestyle

Comments

comments


Post navigation


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com